آیا اسلام از تو راضی است؟

نوشته: مسعود عابد_عضو نجم فراه

جوانان در گذشته و حال حیثیت ستون بنیادین ملت ها بوده و رمز قوت آن به شمار میروند. برما جوانان به عنوان نسل متحرک جهان اسلام لازم است تا ایمان مانرا قوی ساخته و اهداف خود را مشخص نمائیم. ما جوانان وارث تمدن غنی و بدون نقص اسلام هستیم، باید از اندیشه و فکر غیر اسلامی دوری و اجتناب نمائیم و با نگاهی به گذشتۀ درخشان و فتوحات سلحشورانهی خود، همیشه اعتماد به نفس قوی داشته باشیم.

بر یک جوان مسلمان لازم است که علم، صحت و اقتصاد خود را تقویه نماید. به همین اساس اسلام جوانان مسلمان را امر نموده که میان همدیکر اخوت و برادری را بوجود بیاورند و با هم دیگر یک صف مستحکم و تجزیه ناپذیر باشند و همدیگر را به راه حق رهنمایی کنند. اسلام جوانان را به احسان و نیکی با هموطنان و همسایگان امر نموده هرچند عقیده و دین شان مختلف باشند.

جوانان امروز به هیج وجه ضعیف تر از کسانی که در گذشته بودند، نیستند و هیچ ضعفی را نباید در درون خود جا داد. یک جوان مسلمان میباید:

1- مسولیت پذیر باشد۲– نجات دهنده باشد. 3 دارای سطح تفکر بالا بوده و دارای اخلاق نیکو در خانواده و جامعه خود باشد.

پس ما جوانان باید به تربیت نفس خود بپردازیم تا یک مسلمان واقعی به بار بیائیم. باید خانواده خود را تربیت کنیم تا خانواده مسلمان ببار بیاید.. باید مردم خود را تربیت نماییم تا که در این کشور ملتی به وجود بیاید که واقعن مسلمان باشد و ما هم جز این ملت خواهیم بود و به کارهای خیر اقدام نمائیم و ما همیشه باید به طرف هدفی برویم که خداوند امر کرده نه برای هدفی که ما برای خود براساس علایق نفسانی تعیین کرده ایم.

از خداوند متعال برای همه مان توفیق استقامت در راه اسلام عزیز را خواهانم.

نویسنده: مسعود «عابد»- عضو نجم فراه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *