نجم خواهران در ولسوالی انجیل شروع به فعالیت نمود!

گزارش: بخش رسانه ی نجم خواهران

اساسی ترین اصل سعادت جامعه بشری حرکت نمودن در مسیر صحیح الهی مطابق به روش آخرین فرستاده الله متعال، رسول الله صلی الله علیه وسلم، الی رسیدن به اهداف والای دینی و انسانی هست.
در این مسیر نقش زنان خیلی پر رنگ تر و مهم تر از مردان است، آنها نه تنها مسؤولیت اجتماعی خودشان را بلکه مسؤولیت تربیت نسل های آینده را نیز به عهده دارند، یعنی همزمان دارای دو مسئولیت الهی هستند. یکی در قبال خود و شناخت آن و دیگری تربیت نسل آینده.
اگر یک زن در راه شناخت حقوق و وجایب خود مستحکم باشد و بتواند رسالتی را که بر دوش خود دارد تا سر حد ممکن به طور صحیح انجام دهد به طبع پنجره ای رو به سعادت را نه تنها برای خود بلکه برای جامعه بشری می گشاید.

نجم خواهران برای درک اهمیت موضوع کار تربیتی میان خواهران از زمان ایجاد الی امروز در نقاط مختلف کشور عزیزمان ادارات ساحوی و اجتماعات تربیتی را راه اندازی نموده است، در آخرین مورد ایجاد اداره ساحوی نجم خواهران در ولسوالی زیبای انجیل ولایت هرات است.
به همین منظور اولين اجتماع تربیتی نجم خواهران در ولسوالی زیبای انجیل ولایت هرات، قريه شعمان برگزار گرديد، این برنامه جهت افتتاح و شروع کار دعوتی در میان خواهران با ایمان ولسوالی انجیل ولایت هرات با تلاوت قرآن شريف توسط عارفه ” رحيمي” آغاز گریده پس از آن درس تفسير شریف توسط خواهر صفيه ” صديقي” ارائه شد.
در ادامه این برنامه درس سيرت پيامبر اکرم (صلی الله علیه وسلم ) را فرشته “نصرت” ارائه نمود.
این برنامه ایمانی خواهران در پايان با اجراي برنامه فرهنگي و دعائيه اختتام يافت.

قابل یاد آوری است که پس از شروع فعالیت های نجم خواهران در ولایت هرات ، اینک نجم خواهران در ولایت هرات در نقاط مختلف دارای ادارات ساحوی فعال بوده و به شکل منظم هر پانزده روز اجتماعات تربیتی خویش را با ارایه دروس منظم تربیتی و برنامه های فرهنگی دایر می نمابند.
مسؤولین نجم خواهران، از تمامی خواهران هموطن خود احترامانه دعوت به عمل می آورد تا با سهم گرفتن در برنامه های تربیتی نجم خواهران مسؤوولیت دینی و ملی خود را در پیشگاه خداوند متعال و ملت مسلمان افغانستان اداء نموده و از ادای نقش حیاتی خود در سعادتمندی جامعه غافل نشوند.

همه با هم یکجا بسوی داشتن یک افغانستان متدین و متمدن!


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *