گذارش: تیم رسانه ی نجم تخار
اداره ولایتی نجم تخار روز جمعه بتاریخ 25 حمل 1397 به هدف انتخاب مسوول جدید برای سال 1397 هـ ش در ولایت تخار طی یک برنامه منظم انتخابات را برگزارنمود.
برنامه ساعت 8:00 صبح روز جمعه با اشتراک علما، اساتید دانشگاه، متنفذین ولایت تخار، جوانان و منسوبین نجم با گردانندگی محترم سید مجدود جوهری و تلاوت زیبای محترم قاری تاج محمد آغاز گردید.
در آغاز برنامه انجنیر مطیع الله قاضی زاده مسوول ولایتی نجم تخار اشتراک کنندگان برنامه را خوش آمدید و خیر مقدم گفته هدف تدویر برنامه را توضیح داد. متعاقبا محترم استاد حمزه مومن حکیمی ریس نجم ، نهاد جوانان مسلمان (نجم) را به معرفی گرفته و انگیزه تاسیس نجم را بیان نمود. ریس نجم در ادامه سخنانش اولویت های کاری نجم را برای سال 1397 هـ ش ارایه نموده و شعار نجم برای سال 97 را اتحاد و همدلی خواند و افزود: نجم امسال تلاش مینماید تا شعار اتحاد و همدلی را عام ساخته و در سراسر کشور ترویج نماید. نجوم در مقابل هرنوع تعصب مبارزه نموده و برای تحکیم اخوت و برادری در کشور از هیچ نوع ایثار و فداکاری ها دریغ نمیورزند. نجم صلح را از هر جهتی باشد استقبال نموده و حمایت میکند. و تاکید نمود که هیچ پیام و برنامه ای جز پیام و رسالت الهی نمیتواند این ملت بزرگ را زیر یک چتر واحد جمع نماید.
در ادامه محترم دکتور سید عتیق الله استاد دانشگاه تخار و عضو جمعیت اصلاح افغانستان و محترم انجنیر میر احمد قسیم عضو شورای ولایتی ولایت تخار سخنان ارزشمند را ارایه نموده و جوانان نجم را نتایج شهادت ، قربانی و فداکاری های جوانان اعضای نهضت اسلامی افغانستان خواندند. همچنان روی مسولیت جوانان در قبال دین ، وطن و ملت شان تاکید نمودند.
سپس پروسه انتخابات توسط محترم زیدالله عطیش مسوول تربیت نجم تشریح گردید و اعضای نجم تخار پای صندوق رای رفته به کاندید مورد نظر شان رای دادند.
در نتیجه انتخابات شفاف وعادلانه محترم انجنیر پرویز صبور بحیث مسول جدید نجم در ولایت تخار انتخاب گردید. محترم صبوریار از ستارگان درخشان و رکن فعال نجم می باشد که سال گذشته بحیث معاون اداره ولایتی نجم تخار انجام مسولیت نموده است.
به تعقیب اعلان نتایج محترم پرویز صبوریار مسوول جدید نجم تخار پیام هایش را برای اشتراک کنندگ بخوانش گرفته از تمام منسوبین نجم خواست تا باوی تعهد نمایند قسمیکه با مسوول قبلی نجم تخار اخلاصمندانه کار و فعالیت نمودند وی را نیز درین راستا حمایت نموده و همکاری نمایند. اعضا و منسوبین نجم با شعار های “لبیک لبیک” این درخواست مسوول جدید نجم تخار را بدرقه نمودند.
برنامه با دعاییه محترم استاد عبدالواحد کریمی استاد دانشگاه تخار اختتام یافت.
برنامه با شعار های اسلامی و میهنی ، سروده ها و تکبیرات به همراه بود.